Balony do modelownia

Kręcimy, kręcimy, ale nie robimy w balona;)

Balony do modelownia

Postprzez dream2608 » piątek, 4 października 2013, 08:48

Mam pytanie odnośnie balonów do modelowania, które wybrać aby aby przy skręcaniu nie pękały?
dream2608

Re: Balony do modelownia

Postprzez ziovik » piątek, 4 października 2013, 10:01

na pewno nie chińskie;)
"Nie widzę powodu, żeby być sobą. Chcę być rakietą"
ziovik

Postprzez Gabrysia » piątek, 4 października 2013, 15:08

Warto sprawdzić i Qualatex i Gemar wszystko zależy od upodobania. Te pierwsze dają większe możliwości. Mają różne Mix kolorystyczne w zależności od tego, co zamierzamy zrobić. Mają także różne rozmiary.
Gabrysia

Postprzez Żaba » sobota, 5 października 2013, 09:21

I pamiętaj, że obojętnie czy Gemary czy Quallatexy -nigdy nie napompowuj balona do końca! Bo to właśnie brak miejsca na powietrze jest najczęstszym powodem pękania balonów. Powodzenia :)
Żaba

Postprzez dream2608 » niedziela, 6 października 2013, 05:32

ok, dzięki za info:)
kolejne pytanie widziałam w Sklepie Animatora że z firmy Qualatex są balony 160, 260 i inne rozmiary. To jest grubość, bo tak wynika z opisu, ale jakie są najlepsze do skręcania, czy macie jakieś preferencje? :) 8-)
dream2608

Postprzez Gabrysia » poniedziałek, 7 października 2013, 13:14

260 są najczęściej używane i mają taką średnice jak gemar-y :) Nie są za "grube" ani za "cienkie" :)
Gabrysia

Postprzez Grzes » czwartek, 10 października 2013, 10:55

Na start zdecydowanie polecam 260, choćby dlatego, że mniej się zawijają, jak już je nadmuchasz. Najlepiej weź jeden z mixów dostępnych na stronce - będziesz miał kilka różnych kolorów - celuj w te jaskrawe, takie najbardziej podobają się dzieciom. Dodatkowo zainwestuj w pompkę - dmuchanie ustami 260 na początku jest masakrycznie ciężkie.

Generalnie, co do rozmiarów balonów chodzi o to, że 260 oznacza 2 cale średnicy i 60 cali długości. Odpowiednio 160 oznacza 1 cal średnicy i 60 cali długości - analogicznie dla każdego typu balonów.

Jeśli zaczynasz przygodę z balonami to pamiętaj o tym, żeby po napompowaniu balona (nigdy nie pompuj do końca) wypuścić trochę powietrza - to sprawi, że balon będzie miękki, co zmniejszy prawdopodobieństwo pękania balonu.

Poszperaj trochę na YT - jest cała masa balonowych tutoriali.

I powodzenia :)

Pozdrawiam,
Grzegorz
Grzes

Postprzez Paweł_MK » piątek, 11 października 2013, 08:19

;) Zgadzam się z wszystkimi odpowiedziami wyżej :) Dodam, że jeżeli zaczynasz, nie masz dużego doświadczenia w skręcaniu to proponuje ćwiczyć na balonach Gemar. Taniej Cie to wyniesie. Ale kiedy już będziesz chciał pochwalić się swoimi umiejętnościami na festynie, urodzinkach dziecka czy jakiejkolwiek imprezie proponuje używać Qualatex :) Nie piszczą tak bardzo, masz większy wybór kolorów, i jak dla mnie są milsze w dotyku :D A no i na sam początek skup się na 260 ;) Potem dodaj 160 i 360 oraz balony okrągłe wtedy to już wychodzą cuuda balonowe ;P
Animator czasu wolnego ;)
Modelowanie balonów <3
www.malocakids.com
Paweł_MK

Postprzez Żaba » sobota, 12 października 2013, 11:20

Grzes! Dzięki za wytłumaczenie o co chodzi z 260 i 160! Hahaha, a ja kombinowałam zawsze jedynie ze średnicą w mm i cm. Teraz wszystko stało się jasne :) Dziękuję raz jeszcze!!!
Żaba

Postprzez Gabrysia » poniedziałek, 14 października 2013, 09:31

ja tak z ciekawości zapytam, co można robić z 160 i 350? Bo okrągłych zazwyczaj się robi dodatki oczy czy nosek.
Gabrysia

Następna strona

Powrót do Balonowe Kreacje